Mistrzostwa Świata oraz Europy z udziałem Polaków

Mistrzostwa Świata Pamięci (World Memory Championships)

Chiny 2011 (Guangzhou)

Pierwsze w historii mistrzostwa świata z udziałem Polaków, czyli Bartłomieja i Tobiasza Boral – założycieli Best Brain. Podczas mistrzostw bracia zajęli 6. miejsce w międzynarodowej klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Tobiasz Boral zdobył srebny medal (vice-mistrzostwo świata juniorów) w kategorii Spoken Numbers oraz brązowy medal w konkurencji Abstrack Images. Natomiast Bartłomiej Boral zdobył 16. miejsce wśród dorosłych w konkurencji Random Words. Tobiasz Boral jako pierwszy Polak w historii uzyskał pierwszy standard arcymistrzowski federacji WMC zapamiętując układ tali kart w 101s

Wielka Brytania 2012 (Londyn)

Na tych mistrzostwach nasz kraj ponownie reprezentowali bracia Boral. Tobiasz Boral występujący już w kategorii dorosłych zajął 16 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw, a Bartłomiej Boral był 24.

Wielka Brytania 2013 (Croydon)

Na tych mistrzostwach Polska ponownie była reprezentowana przez drużynę Best Brain, jednak pierwszy raz w większym składzie. W Mistrzostwach udział wzięli: Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral, Joanna Boral (pierwsza Polka w historii) oraz Jan Baranowicz. Tobiasz Boral zajął 7. miejsce w konkurencji Spoken Numbers ustanawiając nowy rekord Polski, Joanna Boral zajęła 10. miejsce wśród kobiet, a nasza drużyna zdobyła 7. miejsce w międzynarodowej klasyfikacji drużynowej. Tobiasz Boral uzyskał drugi standard arcymistrzowski federacji WMC zapamiętując kolejność 1042 cyfr w godzinę.

mistrzostwa świata
bracia Boral

Mistrzostwa Europy (European Memory Championships)

Dania 2018 (Kopenhaga)

Pierwsze w historii mistrzostwa Europy z udziałem Polaka. Reprezentantem naszego kraju był Tobiasza Boral. Indywidualnie Tobiasz zdobył złoty medal (tytuł mistrza Europy) w kategorii Images, uzyskując drugi wynik w historii Europy w tej dyscyplinie. Jest to jak na razie jedyny medal Polaka na międzynarodowych mistrzostwach pamięci w kategorii dorosłych. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Tobiasz zdobył brązowy medal za 5. miejsce. Ponadto pobił 7 rekordów kraju i awansował do pierwszej setki światowego rankingu pamięci IAM.

Mistrzostwa międzynarodowe

Otwarte Mistrzostwa Południowych Niemiec

W roku 2015 zespół Best Brain w składzie Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral, Joanna Boral wraz z uczniami Jagną Kowalską Klein i Michałem Kamińskim reprezentował nasz kraj na Otwartych Mistrzostwach Południowych Niemiec, które odbyły się w Wurzburg’u. Za sprawą Jagny Kowalskiej Klein oraz Michała Kamińskiego pierwszy raz w historii nasz kraj był reprezentowany w kategorii dzieci. Ponadto Joanna Boral ustanowiła rekord Polski w dyscyplinie Names&Faces rozgrywanej w wersji cyfrowej, a Tobiasz i Bartłomiej zajęli odpowiednio 12. oraz 13. miejsce klasyfikacji generalnej mistrzostw.